معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > دیدار و مذاکره رئیس جمهور کشورمان با رئیس جمهور چین


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات کاری رئیس جمهور کشورمان با همتای چینی

دیدار و مذاکره رئیس جمهور کشورمان با رئیس جمهور چین

'حسن روحانی' و 'شی جین پینگ' در این دیدار بر تقویت و توسعه همکاری های اقتصادی و سیاسی میان تهران و پکن تاکید کرده و همچنین زمینه های همکاری دو جانبه و موضوع برجام را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
در همین راستا 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین از نقض توافق هسته ای ایران موسوم به 'برجام' از سوی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ابراز تاسف کرد.
رییس جمهوری چین در نشست خبری پایان اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در شهر 'چینگ دائو' چین گفت: مایه تاسف است که آمریکا می گوید از پیمان مذکور خارج شده است.
وی با اشاره به اینکه این حرکت آمریکا مایه تاسف و نگرانی است تاکید کرد چین به دنبال آن است که از این توافق حراست کند.

در حضور رهبران دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین عصر یکشنبه به وقت محلی، طرفین با هدف توسعه بیش از پیش مناسبات، چهار سند همکاری امضا کردند.
این اسناد همکاری در حضور روسای جمهوری ایران و چین و توسط مقامهای ارشد دو کشور امضا شد.
یادداشت تفاهم برنامه مشترک تحقیقاتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و وزارت علوم و فناوری جمهوری خلق چین، یادداشت تفاهم بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه همکاری در پیشگیری و مبارزه با تولید غیرقانونی، قاچاق و سوء مصرف مواد مخدر، داروهای روان گردان و پیش سازها از جمله این اسناد بود.
تفاهم نامه فیمابین سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و کمیسیون قانونگذاری اوراق بهادار چین برای همکاری متقابل و کمک فنی و یادداشت تفاهم همکاری فیمابین وزارت امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات جمهوری خلق چین بر تشکیل برنامه همکاری مشترک دو جانبه ایران - چین در چارچوب ابتکار طرح کمربند و راه، دیگر اسنادی است که به امضا رسید.


٠٦:٥٣ - 1397/03/21    /    شماره : ٥٢٠٧٦٠    /    تعداد نمایش : ١١٩خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر