معرفی سفیر یا نمایندگی
روادید

 


معرفی روادید

 

اتباع خارجی برای مسافرت به ايران نيازمند دريافت رواديد می باشند. از اينرو راجع به  مقررات و مدارک لازم برای صدور رواديد در بخش انگليسی VISA  اين سايت مفصلاً توضيح داده شده است.

خلاصه مقررات صدور رواديد به زبان فارسی:
الف- رواديد ويژه اتباع خارجی و آن دسته از ايرانياني است که بطور قانونی از تابعيت ايران خارج شده اند و سند خروج از تابعيت صادره اداره تابعیت وزارت امور خارجه را دارند .
ب- فرزندانی که فاقد شناسنامه ايرانی هستند و پدرشان تابعيت غير ايرانی دارد، خارجی محسوب ميشوند، و برای ورود به ايران بايد درخواست رواديد بنمايند. (چنانچه مادر اينگونه فرزندان تابعيت ايرانی داشته باشد و ثبت ازدواج رسمی شده باشد، در صدور رواديد شان از تسهيلاتی برخوردار خواهند بود)

ج-بهای رواید شوهر خارجی زن ایرانی و فرزندان دارای مادر ایرانی ، نیم بها محاسبه می شود.
مدارک لازم:
۱- یک نسخه پرسشنامه تکميل شده شماره [۱۱۵]  بدون خط خوردگی
۲- اصل و کپی گذرنامه خارجی درخواست کننده ( گذرنامه بايد دارای حداقل شش ماه اعتبار و دو صفحه خالی از مهر، برای رواديد، باشد)
۳- دوقطعه عكس4*3 جديد رنگی با زمينه سفيد که یکی در پرسشنامه ، در محل الصاق عکس چسبانده شده باشد و دیگری به همراه گذرنامه تحویل شود.

۴- واريز [هزينه]  در بخش کنسولی با دستگاه PIN 

توجه! 
جهت اخذ موافقت با صدور روادید از طرق زیر می توان اقدام نمود:

1.        مراجعه یکی از اقوام،دوستان و یا آشنایان به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و تنظیم دعوت نامه و اخذ شماره موافقت با روادید و سپس مراجعه به سفارت .

2.        مراجعه به یکی از دفاتر گردشگری(آژانس های مسافرتی) و تقاضا برای درخواست روادید

3. وزارتخانه ها، نهادها و سازمانها وشرکتهای داخل ایران برای دعوت از میهمانان خود از طریق وزارت خارجه اقدام می نمایند که مجوز صدور رواید به سفارتخانه ارسال خواهد شد.

3.        مراجعه مستقیم به سایت وزارت امور خارجه و تنظیم فرم روادید و دریافت کد رهگیری و اخذ روادید در مبادی فرودگاهی کشور (حداکثر مدت اعتبار این نوع روادید دو هفته می باشد)  

 

 

 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر