معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧ |
با توجه به اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، لازم است دانش آموختگان ذکور خارج از کشور فرمهای تکمیل شده پیوستی را، با کد رهگیری نهایی مدارک تایید شده در سامانه تاک، به هنگام مراجعه به آن سازمان همراه داشته باشند.
به پیشنهاد وزیر محترم امور خارجه و موافقت ریاست محترم جمهور جناب آقای محمد کشاورززاده به عنوان سفیر جدید کشورمان در جمهوری خلق چین منصوب و طی روزهای آینده عازم محل ماموریت می شود. وی هم اکنون دستیار وزیر و مدیر کل آمریکا وزارت امور خارجه است و پیش از آن نیز سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ونزوئلا و ازبکستان بود.
بنام خداوند لوح و قلم حقیقت نگار وجود و عدم خدایی که داننده رازهاست نخستین سرآغاز آغازهاست دانشگاه و دانشجو همواره برای استقلال و عزمت کشور کوشیده، افتخارآفریده و پیشگام و پیشرو بسیاری از تحولات شگرف در عرصه های مختلف کشور بوده و خواهد بود. اینجانب فرا رسیدن ۱۶ آذرماه، روز دانشجو، که یادآور این نقش پررنگ و پیشگامی دانشجویان در تحولات بزرگ است را گرامی داشته و این مناسبت را به شما فرهیختگان و دانش پژوهان مقیم چین تبریک گفته و توفیقات روزافزون شما عزیزان در عرصه زندگی فردی و اجتماعی به ویژه در فعالیت‌های علمی و پژوهشی را از خداوند متعال مسالت می‌نمایم. حسن شاه بیگ 16 آذرماه 1397
دانش آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در «گوانجو» چین موفق شدند مدال طلا و برنز مسابقات جوانان و نوجوانان اوپن ماکائو در رشته تیراندازی با کمان ماده ریکرو را از آن خود کنند.
معاون انجمن کنفسیوس چین تاکید کرد، همانطور که اسلام و کنفسیوس حامی صلح و آرامش به شمار می روند، ایران و چین نیز به عنوان دو تمدن بزرگ و تاریخی، حامی صلح در جهان هستند .
دومین همایش جامعه علمی ایرانیان مقیم چین با رویکرد «بررسی فرایندها و دستاوردهای توسعه در چین» با همت مجمع دانشجویان ایرانی مقیم این کشور، روز یکشنبه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد.
احتراما به اطلاع می رساند در راستا تکریم ارباب رجوع و گسترش خدمت رسانی الکترونیکی به هموطنان گرامی خارج از کشور، زین پس امکان رویت و چاپ گواهی عدم سوء پیشینه توسط متقاضیان در سامانه تاک فراهم می باشد.
بیستمین نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین CHTF 2018 روز دوشنبه با حضور جمهوری اسلامی ایران در شهر شنزن در جنوب این کشور دایر شد.
ینابر اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، یکی از مدارک مورد نیاز جهت ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی، ارائه نامه رسمی عنوان پایان نامه یا رساله دکتری به همراه تاریخ دفاع (قید شده در ریز نمرات و یا ارائه نامه رسمی از آموزش دانشگاه) می باشد؛ بدین وسیله به اطلاع فارغ التحصیلان محترم می رساند نام مزبور را تحت عنوان گواهی پایان نامه در قسمت تایید مدرک سامانه تاک بارگذاری نموده تا پس از احراز صحت صدور، تایید گردد.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
قاسمی: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران های منطقه ای نقش سازنده ای در ترتیبات اجرایی گفتگوهای یمنی - یمنی در سوئد ایفا کرده و همچنان در راستای طرح چهار ماده ای ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران راه حل نهایی بحران یمن را توقف جنگ و خونریزی و تداوم گفتگوهای یمنی - یمنی می داند
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد.
دکتر ظریف با ارائه آمار هزینه های نظامی کشورهای منطقه نوشت: " آمریکا و متحدانش باید از سخنان بی ربط و منافقانه شان در خصوص موشک‌ها و «رفتار» منطقه‌ای ایران، دست بردارند.
وزیر امور خارجه آمریکا در تازه ترین سوءاستفاده مضحک خود از شورای امنیت سازمان ملل متحد: - درباره نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت لاف زده و از برنامه‌هایش برای نقض های بیشتر آن گفت.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه درگذشت ایرج دانایی فرد اسطوره ملی پوش فوتبال ایران را به بازماندگان ایشان، جامعه ورزشی و مردم ورزش دوست کشور تسلیت گفت .
سخنگوی وزارت امور خارجه از ایرانیان خواست تا ارائه ضمانت دولت گرجستان از سفرهای غیرضروری به این کشور خودداری کنند.
وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه امشب در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات سوریه و راه حل سیاسی بحران این کشور رایزنی و تبادل نظر کردند.‌
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات کریستوفر فورد دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در منع اشاعه و امور بین الملل گفت: ایشان هم مثل برخی همكاران خود متاسفانه بر اساس آرزوهای خام خود اظهارنظر کرده است و قطعا اگر فقط يک بار دیگر به سخنان خود نگاهی داشته باشند متوجه تناقض ها و ناراستی های سخنان بیهوده و بی اساس خود خواهد شد.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر