گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار


همکاری مجید مجیدی با سینمای چین
امضای تفاهمنامه ساخت فیلم با کشور چین
مجید مجیدی، کارگردان نامدار کشورمان، روز یکشنبه توافق نامه همکاری با استودیو فیلم کودک چین و گروه همکاری های فیلمسازی چین در پکن امضا نمود. وی در طی این مراسم عنوان نمود که ایران و چین از سالیان خیلی دور از طریق راه ابریشم قدیم، ارتباطات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی زیادی داشتند و اکنون نیز لازم است این روابط تقویت شود.قرار است مجید مجیدی که این روزها مورد توجه مقامات و نهادهای سینمایی چین قرار گرفته است در سال های 2019 تا 2020 یک فیلم با محوریت کودک در چین بسازد. مجیدی در آیین امضای این تفاهم نامه با تشکر از استودیو سینمای کودک چین که این گام مهم را برای معرفی سینمای ایران در چین فراهم کرده است فعالیت این موسسه بزرگ فیلم سازی را به جهت برداشتن گام های مهم در حوزه سینمای کودک ستود.به گفته وی تلاش مسئولین این موسسه هم از نظر ساخت تعداد فیلم برای کودکان و هم از نظر امکاناتی که تحت عنوان سینمای سیار روستایی فراهم کرده اند قابل ستایش است.مجیدی تصریح کرد برای من غیرقابل تصور است که این انجمن توانسته است جمعیت 600 میلیون نفری روستایی چین را از طریق سینمای سیار تحت پوشش قرار دهد و امیدواریم ما هم از این تجربه چین استفاده کنیم.این کارگردان ایرانی افزود: ظرفیت بسیار بزرگی در حوزه سینما در چین وجود دارد که فعالیت 60 هزار سالن سینما در این کشور، دستاورد بسیار بزرگی برای این هنر است.او ادامه داد: برای ما جای بسی خوشحالی است که بخشی از این ظرفیت به سینمای ایران اختصاص پیدا کند.به گفته وی به جای اینکه سینمای غرب و آمریکا بر سینمای ما سیطره پیدا کند این فرصت را مسئولین چین به درستی برای حضور سینمای ایران قایل هستند که بسیار قابل تقدیر است.مجیدی اظهار امیدواری کرد با حضورش برای ساخت فیلم در سال آینده در چین، فرصت مناسبی برای تقویت روابط سینمایی دو کشور فراهم شود.وی گفت: سینمای چین ظرفیت های بزرگی در حوزه سخت افزاری، تکنولوژی و جلوه های ویژه دارد که می توانیم ظرفت های فرهنگی را بین ایران و چین تلفیق کنیم.به گفته وی شرق حرف های زیادی در حوزه سینما برای عرضه به جهان دارد و امیدواریم از طریق فیلم هایی که می سازیم بتوانیم عرصه های جهانی را به خود اختصاص دهیم. صبح روز یکشنبه نیز مجیدی در مراسمی با حضور فیلمسازان و دانشجویان رشته های فیلمسازی دانشگاه تربیت مدرس چین دو فیلم بچه های آسمان و آواز گنجشک ها مجیدی، نمایش داده شد که با استقبال فیلمسازان چینی مواجه شد.
 ٠٥:١٧ - 1397/10/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار معاون وزیر آموزش و پرورش کشورمان با همتای چینی
دیدار معاون وزیر آموزش و پرورش کشورمان با همتای چینی
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر اموزش و پرورش کشورمان درصدر هیاتی از مدیران و کارشناسان این وزارتخنه جهت آشنایی با دستاوردهای آموزشی چین، به این کشور کرد. دکتر علیرضا کاظمی در نخستین برنامه این سفر با معاون وزیر بین الملل وزارت آموزش چین دیدار و گفتگوکرد. در این دیدار فعالیت های آموزشی در مدارس چین و ایران بررسی شد . در چارچوب بررسی های کارشناسی هیات ایرانی از چند واحد آموزشی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی ومتوسطه بازدید کردند.مدیران واحد های آموزشی درباره چگونکی فعالیت های آموزشی وپرورشی ونحوه تدریس در مقاطع مختلف توضیحاتی ارایه کردند. بازدید از مجتمع امام خمینی(ره) پکن و ملاقات با معلمان مدرسه ایرانیان پکن از دیگر برنامه های معاون وزیر آموزش و پرورش در سفر است.
 ١٣:٣٠ - 1397/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
گرامیداشت اولین سالگرد عروج دریانوردان دریادل میهن اسلامی
گرامیداشت اولین سالگرد عروج دریانوردان دریادل میهن اسلامی
از سانحه تلخ سانچی که ملت عزیزما را عزادار نمود, یک سال می گذرد. در این روزها یاد آنها را گرامی داشته و ضمن آرزوی علو درجات برای آن عزیزان, موفقیت و عزت خانواده بزرگ دریانوردان میهن اسلامی را از درگاه خداوند منان مسئلت داریم .
 ٠٥:٠٥ - 1397/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
تبریک فرود موفقیت آمیز ماه نشین چینی توسط سفیر کشورمان
تبریک فرود موفقیت آمیز ماه نشین چینی توسط سفیر کشورمان
جناب آقای کشاورززاده, سفیر کشورمان در چین, پرتاب و فرود موفقیت آمیز ماه نشین چانگ إ 4 در ماه را به دولت و ملت چین تبریک گفت و ابراز امیدواری نمود که تصاویر ارسالی از این کاوشگر بتواند باعث شناخت بیشتر ماه توسط دانشمندان و مقدمه ای برای بهره مندی بیشتر صلح آمیز کشورها از فضا گردد.
 ٠٤:٥٧ - 1397/10/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری نشست رایزنی های حقوقی ایران و چین در تهران
برگزاری نشست رایزنی های حقوقی ایران و چین در تهران
نشست مشترک رایزنی و همکاری های حقوقی ایران و چین در سطح مدیران کل حقوقی وزارت امورخارجه دو کشور به مدت 2 روز و در روزهای اول و دوم دیماه 1397 در تهران برگزار شد. در این نشست که ریاست هیات چینی را اقای شو خوانگ، مدیرکل دپارتمان حقوق و معاهدات وزارت امور خارجه چین را بر عهده داشت، طرفین در خصوص ضرورت رعایت حقوق بین الملل، حاکمیت قانون بر روابط بین المللی و همچنین موضوعات مورد علاقه دوجانبه حقوق بین الملل به مذاکره و تبادل نظر پرداخته اند. عباس باقرپور، مدیرکل امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران نیز ریاست هیات ایرانی را بر عهده داشت.
 ١٣:٠٨ - 1397/10/07 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران