معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار


دستور العمل معافیت تحصیلی دانشجویان
دستور العمل معافیت تحصیلی دانشجویان
به اطلاع دانشجویان گرامی مقیم چین می رساند طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا، دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیلی نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند. لذا دانشجویانی که شرایط اخذ معافیت تحصیلی را دارند اما تا کنون درخواست خود را ثبت ننموده اند تا پایان شهریور ماه 1397فرصت دارند تا با ارایه مدارک لازم نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام فرمایند. متن نامه سازمان وظیفه عمومی ناجا در این خصوص، در فایل پیوست قابل ملاحظه می باشد.
 ١٠:٤٨ - 1397/05/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
فراخوان سی و دومین جشنواره بین المللی خوارزمی
فراخوان سی و دومین جشنواره بین المللی خوارزمی
به اطلاع فرهیختگان گرامی می رساند سی و دومین جشنواره بین المللی خوارزمی امسال برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند تا پایان شهریور ماه سالجاری نسبت به ثبت نام الکترونیکی و ارسال طرح های خود به دبیرخانه این جشنواره اقدام نمایند. متقضیان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این جشنواره به آدرس www.khwarizmi.ir مراجعه فرمایند.
 ٠٦:٠٠ - 1397/05/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنگوی وزارت خارجه: به‌زودی فرد جدیدی در سفارت ایران در چین جایگزین «همتی» می‌شود
سخنگوی وزارت خارجه: به‌زودی فرد جدیدی در سفارت ایران در چین جایگزین «همتی» می‌شود
سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: به زودی فرد جدیدی به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در چین انتخاب و معرفی خواهد شد. ‎بهرام قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد انتصاب عبدالناصر همتی سفیر جدید ایران در چین از سوی هیات دولت به عنوان رییس جدید بانک مرکزی، با تبریک این انتصاب به همتی تصریح کرد: آقای همتی یکی از همکاران جدید ما در وزارت خارجه بودند و انتصاب ایشان از سوی هیات دولت به عنوان رییس جدید بانک مرکزی را تبریک می‌گوییم. ‎این دیپلمات ارشد کشورمان خاطرنشان کرد: با توجه به روابط بسیار مطلوب ایران و چین و همچنین اهمیت روابط فی‌مابین پکن و تهران، به زودی فرد جدیدی از سوی وزارت خارجه به عنوان سفیر جدید ایران در چین انتخاب و معرفی می‌شود و بعد از طی مراحل متعارف تعیین سفرا، برای انجام ماموریت عازم پکن خواهد شد.
 ١٦:٥٨ - 1397/05/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
تبریک دکتر عبدالناصر همتی به رییس کل جدید بیمه مرکزی
تبریک دکتر عبدالناصر همتی به رییس کل جدید بیمه مرکزی
دکتر عبدالناصر همتی، سفیر فعلی کشورمان در چین و رییس ‌کل پیشین بیمه مرکزی کشورمان که بمنظور مشارکت در سمینار سفرای کشورمان در تهران بسر می برد، امروز در مراسم تودیع و معارفه رییس کل بیمه مرکزی در جلسه شورای معاونین وزارت اقتصاد و با حضور هیات عامل بیمه مرکزی و مدیران عامل بیمه ایران آسیا و البرز و دبیرکل سندیکای بیمه گران برگزار شد، شرکت نمود. ایشان ضمن تبریک به آقای دکتر سلیمانی جهت تصدی ریاست کل بیمه مرکزی، ابراز امیدواری نمود که با پیگیری جدی ایشان اجرای کامل حاکمیت شرکتی، کفایت ذخایر بیمه ها، تکمیل افزایش سرمایه شرکتهای بیمه و روند افزایش نفوذ بیمه تحقق یابد. وی ضمن قدردانی از عملکرد بیمه ها در پرداخت سریع خسارتهای متعدد دو سال گذشته بر تداوم حفظ ثبات و آرامش صنعت بیمه با حفظ روابط دوستانه و صمیمی رییس کل و مدیران بیمه ها تاکید نمود. وی همچنین افزود ارتباط مداوم و صمیمی با خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز بسیار ضروری و مهم است.
 ١٩:٤٩ - 1397/04/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور کشورمان در سمینار مقدماتی سومین همایش سرمایه گذاری در صنایع فرهنگی چین
حضور کشورمان در سمینار مقدماتی سومین همایش سرمایه گذاری در صنایع فرهنگی چین
سمینار مقدماتی سومین همایش بین المللی سرمایه گذاری و تجارت در صنایع فرهنگی روز جمعه با حضور نمایندگان چند کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد. در این سمینار مقدماتی که با حضور رایزنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین برگزار شد فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی ایران و چین مورد بررسی قرار گرفت. رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این همایش با اشاره به قدمت و تمدن 5 هزار ساله ایران و چین اظهار کرد فرهنگ یکی از بخش های پیوند دهنده دو ملت ایران و چین بوده است. وی با تشریح ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف در ایران اظهار کرد های تک و تکنولوژی های پیشرفته یکی از بخش های قابل مشارکت و سرمایه گذاری دو طرف است. ایشان با اشاره به سفر رییس جمهوری چین به ایران اظهار کرد در سفر سال 2016 شی جین پینگ به ایران روابط دو کشور به سطح راهبردی ارتقا یافته است و در حال حاضر نیز روابط اقتصادی چین و ایران توسعه یافته است و ایران شریک نخست تجاری چین است. معاون رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین هم در این همایش بین المللی گفت: بر اساس اسناد تاریخی ایران و چین جزو هفت کشور متمدن و قدیمی جهان هستند و روابط تاریخی دو کشور از چند هزار سال پیش تا کنون ادامه دارد. او با اشاره به تعامل و روابط دانشمندان و ادبای ایرانی و چین از قرن ها پیش افزود: امروز نیز دور جدیدی از روابط دو کشور با سفر روسای جمهوری ایران و چین به کشورهای یکدیگر شکل گرفته است. وی به ویژگی های خداددادی و منحصر بفرد ایران اشاره کرد و گفت: ایران در چهار راه شرق و غرب و پل اصلی تبادل شرق و غرب است و جزو معدود کشورهایی است که علیرغم تکثر قومی و فرهنگی، ملت آن با صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. معاون رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه جهانیان ایران را با نفت و گاز می شناسند اظهار کرد سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی در ایران بسیار سوداورتر از سرمایه گذاری در سایر حوزه ها است. او از مردم چین دعوت کرد با سفر به ایران بیشتر با فرهنگ و مردم این کشور آشنا شوند و بتوانند از نزدیک تنوع فرهنگی ایران را مشاهد کنند. در ادامه این همایش شماری از نمایندگان کشورهای دیگر نیز به ارایه مزیت ها و ظرفیت های فرهنگی کشورهای خود پرداختند. سومین همایش بین المللی سرمایه گذاری فرهنگی قرار است شهریور ماه امسال با حضور 300 نهاد و موسسه خارجی در پکن برگزار شود.
 ١٩:٣٤ - 1397/04/30 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر