معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > « پرتاب همزمان پنج ماهواره سنجشی تجاری Zhuhai-1 با یک پرتابگر»


  چاپ        ارسال به دوست

« پرتاب همزمان پنج ماهواره سنجشی تجاری Zhuhai-1 با یک پرتابگر»

« پرتاب همزمان پنج ماهواره سنجشی تجاری Zhuhai-1 با یک پرتابگر»

یک شرکت چینی پنج ماهواره سنجشی کوچک با نام Zhuhai-1 را در یک پرتاب با کمک ماهواره بر پیشران جامد چهار مرحله ای لانگ مارچ-۱۱ به مدار تزریق کرد. در این بین یک ماهواره از نوع سنجشی ویدئویی با نام OVS و چهار ماهواره دیگر از نوع فراطیفی با نام OHS است. Zhuhai-1 یک منظومه ماهواره تجاری با هدف سنجش از دور است که
 توسط شرکت Zhuhai Orbita Science and Technology سرمایه گذاری شده است. پیشتر در ژوئن ۲۰۱۷ نیز دو‌ ماهواره ویدئویی Zhuhai-1 در مدار قرار گرفته بود‌، این شرکت بنا دارد مجموعه ۳۴ ماهواره را با این ترکیب در مدار زمین قرار دهد . لازم به ذکر است که ماهواره های ویدئویی OVS منظومه Zhuhai-1 دارای دقت ۹۰ سانتیمتر از ارتفاع ۵۰۰ کیلومتری و ماهواره های OHS آن، به عنوان اولین ماهواره تجاری چین از این نوع هستند که دارای دقت ۱۰ متر و توان پایش کل کره زمین در پنج روز می باشند. این شرکت قرار است در نیمه دوم ۲۰۱۸ نیز ۵ ماهواره دیگر Zhuhai-1 را در مدار قرار دهد. 
شرکت تجاری Chang Guang نیز در زمینه ماهواره های کوچک سنجشی در چین فعالیت دارد و ماهواره های ویدئویی و اپتیکال Jilin-1 منعلق به آن است.
گفتنی است سازمان دولتی CASC، امسال در نظر دارد با ۳۵ پرتاب تجاری رکورد سال ۲۰۱۶ چین را که ۲۲ پرتاب بود بشکند و این رقم را به معمول ۴۰ پرتاب تجاری در دنیا برساند. 


٠٨:٠٩ - 1397/03/03    /    شماره : ٥٢٠٢٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر