معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > امضای 58 میلیارد دلار قرارداد در اولین نمایشگاه واردات چین


  چاپ        ارسال به دوست

امضای 58 میلیارد دلار قرارداد در اولین نمایشگاه واردات چین

امضای 58 میلیارد دلار قرارداد در اولین نمایشگاه واردات چین

تلویزیون مرکزی چین روز شنبه اعلام کرد در این نمایشگاه که به مدت 6 روز برپا بود از مجموع 58 میلیارد دلار قرارداد امضا شده، 40 میلیارد و 720 میلیون دلار آن متعلق به کشورهای حوزه راه ابریشم بود.
در نمایشگاه مذکور همچنین موسسات تولیدی تجهیزات فناوری پیشرفته و هوشمند نیز قراردادهایی به ارزش 16 میلیارد و 460 میلیون دلار امضا کردند.
عمده ترین قراردادهای امضا شده میان طرفین، در زمینه خودرو، محصولات کشاورزی، غذایی و خدمات بود.
حدود 400 هزار خریدار از 172 کشور و مناطق مختلف جهان به همراه سه هزار و 600 شرکت در این نمایشگاه حضور داشتند و بیش از 5 هزار نمونه تولیدی جدید خود را به معرض دید علاقه مندان گذاشتند.
چین اعلام کرده است با برگزاری این نمایشگاه به عنوان بزرگترین نمایشگاه وارداتی اکسپو، بازار چین با یک میلیارد و 350 میلیون نفر جمعیت به روی کشورهای دیگر بازتر می شود.
نخستین نمایشگاه اکسپو بین المللی واردات چین از روز دوشنبه با حضور 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین در شهر شانگهای گشایش یافت و پذیرای بازدیدکنندگان در زمینه های تجهیزات هوشمند، تجهیزات الکترونیکی مصرفی، خودرو، کالاها و لوازم جانبی مصرفی، محصولات کشاورزی، خوراکی و تجهیزات پزشکی بود.
در این نمایشگاه صدها کشور، منطقه و سازمان بین المللی از جمله شرکت هایی از جمهوری اسلامی ایران در قالب 4 غرفه تولیدات خود را به نمایش گذاشتند.
بیش از 4 هزار خبرنگار از چین و کشورهای دیگر نیز برای پوشش خبری این اکسپو حضور یافته بودند.


١٢:٤٤ - 1397/08/20    /    شماره : ٥٤٤٧٧٨    /    تعداد نمایش : ١٨خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر