معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > معاون انجمن کنفسیوس:ایران و چین دو حامی بزرگ صلح در جهان هستند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون انجمن کنفسیوس:ایران و چین دو حامی بزرگ صلح در جهان هستند

معاون انجمن کنفسیوس:ایران و چین دو حامی بزرگ صلح در جهان هستند

'ژائو شیائو یانگ' (zhao xiao yang) روز شنبه در گفت و گو با ایرنا کشورهای چین و ایران را دارای تمدن بسیار غنی معرفی کرد و گفت: دو ملت ایران و چین پیوندهای ناگسستنی با یکدیگر دارند و ارتباط آنها به دوران باستان و جاده ابریشم قدیم بر می گردد.
وی تبادل و توافق با ادیان از جمله اسلام را مهمترین هدف انجمن کنفسیوس چین عنوان کرد و افزود: انجمن، روابط و ارتباطات نزدیکی با اسلام و نهادهای ایرانی دارد و هر ساله اقدام به تبادل هیاتی های فرهنگی با ایران در زمینه های مختلف می کند.
معاون انجمن کنفسیوس چین با اشاره به ارتباط انجمن با دانشگاه علامه تهران و ضرورت توسعه و تقویت روابط دو جانبه میان انجمن کنفسیوس با نهادهای ایرانی تصریح کرد سال 2016 میلادی با دعوت دانشگاه علامه طباطبایی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به ایران سفر کردم که دستاوردهای بسیاری برای انجمن داشت.
معاون انجمن کنفسیوس چین تاکید کرد این انجمن برای شکلگیری سرنوشت مشترک بشریت آماده تبادل با ادیان مختلف از جمله اسلام است و ایران در این زمینه می تواند نقش مهمی ایفا کند.
'ژائو' از تبادل آرا و اندیشه میان مکاتب مختلف فکری از جمله اسلام و کنفسیوس به عنوان فرصت مناسبی برای تبادل نظر میان دانشمندان یاد کرد و تصریح نمود روابط بین انجمن کنفسیوس چین و ایران، موجب می شود روابط دوستی دو کشور نیز در زمینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بیشتر تقویت شده و همچنین برای ایجاد صلح در جهان مفید باشد. 
او یکی از راه های کاهش مشکلات جهان و بشریت را گفت و گو و تبادل اندیشه و آرا عنوان کرد و افزود: کنفسیوس همانند اسلام به ما توصیه کرده است که بشریت باید به یکدیگر محبت داشته باشند.
ژائو به تاثیرات اسلام بر کنفسیوس پرداخت و افزود: دین اسلام شش قرن پیش با بهره‌گیری از ظرفیت جاده ابریشم وارد چین شد و اکنون نیز تاثیرات آموزه‌های اسلامی بر آموزه‌های چین باستان به ویژه آئین کنفوسیوس به وضوح قابل مشاهده است.
معاون انجمن کنفسیوس چین با بیان اینکه گفت و گوی اسلام و کنفوسیوس در حدود 300 سال به طول انجامید، اظهار داشت: هم اکنون کتاب‌های آموزشی چینی از اندیشه‌های چین باستان و اسلام تأثیر پذیرفته است.


١٧:٤٤ - 1397/09/12    /    شماره : ٥٤٧٨٢٧    /    تعداد نمایش : ٥خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر